تبلیغات
همه رفتن کسی با ما نموندش . کسی خط دل مارو نخوندش. همه رفتن ولی این دل مارو، همون که فکر نمی کردیم سوزوندش. که حاشا کرده ای بر در نخورده که آیا زنده ایم یا جان سپرده.که حاشا صحبتی حرفی، کلامی که جزء رفته هاییم ما نمرده. عجب بالا و پایین داره دنیا. عجب این روزگار دلسرده با ما. یه روز دوروبرم صدتا رفیق بود منو امروز ببین تنهای تنها. خیال کردم که این گوشه کنارا یکی داره هوای کار مارا. یکی هم این میون دلسوزه ما هست نداره، آرزو آزاره مارا./ - مطالب شهریور 1386
طرحهای شرکت SOM در برنامه ریزی شهری | تخصصی ,

طرحهای شرکت SOM در برنامه ریزی شهری

 

طرح "ریور ایست" (River East)

مکان: دیترویت، میشیگان، ایالات متحده

  

شرکت SOM در حال حاضر وظیفه سرمعماری در شرکتهای "هاینز" و "جنرال موتورز" و مهندسی و طراحی برای احیاء مجتمع "مرکز رنسانس جهانی" را بر عهده دارد. همزمان با اجرای این طرحها، SOM طرح بزرگی را نیز برای زمینهای مشاع واقع در شرق مجتمع کنار رودخانه "دیترویت" تدارک دیده است. این طرح عظیم شامل یک راهبرد نوسازی می باشد که قصد طراحی مجدد خیابانها و ایجاد فضاهای باز را دارد.توسعه مجدد "ریور ایست" که در حال حاضر با پارکینگ پوشیده شده است؛ چشم اندازی بلند مدت به آینده این شهر دارد. SOM با ایجاد رشته ای از کارگاههای شرکتهای "هاینز" و GM، آینده این همسایگی را به سوی پیشرفت سوق می دهد و آنرا به یک محیط شهری منحصر به فرد تبدیل می کند که در برگیرنده کاربردهای متنوعی از زمین مانند اداری، تجاری، تفریحی و مسکونی خواهد گشت. این منطقه همانگونه که به عنوان مکان مناسبی برای اداره مرکزی "جنرال موتورز" در نظر گرفته شده است؛ از سویی دیگر نیز نامزد "شهر ساحلی دیترویت" گردیده است.

نقشه اصلی این ناحیه به منظور ایجاد یک همسایگی متفاوت ولی به صرفه از نظر اقتصادی طراحی شده است. مانند:

-- ایجاد قطعات زمینی که با تغییرات بازار قابل سازگاری باشند.

-- لایروبی کنار رودخانه و ایجاد یک تفرجگاه جدید ساحلی

-- ساخت پیاده روهای درختکاری شده

-- تهیه تسهیلات رفاهی که باعث رشد توسعه در منطقه ریور ایست خواهد گشت.

 SOM در حال اصلاح نقشه اصلی این طرح با همکاری ادارات ونمایندگیهای شهرهای مختلف می باشد.


نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه 21 شهریور 1386 و ساعت 09:09 ق.ظ
برنامه حمل و نقل شهری سازمان ملل متحد | تخصصی ,

موتوریزه شدن سریع و سرمایه گذاری ناکافی در برنامه حمل و نقل شهری در کنار مدیریت عبور و مرور نادرست در کشورهای در حال توسعه، شمار زیادی از تصادفات جاده ای، مرگ و جراحت، آلودگی هوا و فقدان سازندگی اقتصادی را سبب شده است.

بزرگترین مشکل برنامه مدیریت طراحی حمل و نقل شهری سازمان ملل متحد که نام "زیستگاه سازمان ملل" را به خود گرفته است؛ یافتن راههایی برای ارتقاء سازندگی و شرایط پیشرفته زندگی و کار برای جمعیت شهری بوسیله برآوردن صحیح نیاز حمل و نقل، آنهم بگونه ای اقتصادی و با در نظر گرفتن محیط زیست و از نظر اجتماعی پایدار است.


نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه 21 شهریور 1386 و ساعت 09:09 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ طرحهای شرکت SOM در برنامه ریزی شهری+ برنامه حمل و نقل شهری سازمان ملل متحد+ khabarhay kelaaaaaaas+ درد دل بچه ها+ خسته کار نباشین !!!+ نخستین درود+ من از اسلام شما بدم می آید!!!؟؟؟+ لطیفه های بی نمک+ چرا ...؟+ + به بهانه آخرین جمعه سال+ یه روز سرد !!!!!!!+ آیا میدانید: + آشنایی با واحدهای ترم۴ کارشناسی شهرسازی + ۱+۱۲ نکته مهم در عشق و زندگی ( زندگی و عشق )

صفحات: