تبلیغات
همه رفتن کسی با ما نموندش . کسی خط دل مارو نخوندش. همه رفتن ولی این دل مارو، همون که فکر نمی کردیم سوزوندش. که حاشا کرده ای بر در نخورده که آیا زنده ایم یا جان سپرده.که حاشا صحبتی حرفی، کلامی که جزء رفته هاییم ما نمرده. عجب بالا و پایین داره دنیا. عجب این روزگار دلسرده با ما. یه روز دوروبرم صدتا رفیق بود منو امروز ببین تنهای تنها. خیال کردم که این گوشه کنارا یکی داره هوای کار مارا. یکی هم این میون دلسوزه ما هست نداره، آرزو آزاره مارا./ - دین از سیاست جدانیست
دین از سیاست جدانیست | حدیث هفته ,

 امام صادق (ع) : ما قدست امة لم یؤخذ لضعیفها من قویها بحقه غیر متعتع

امتی كه حق ضعیف از قوی بدون لكنت زبان گرفته نمی شود، فاقد قداست و پاكی است.

در یك جامعه سالم فرودستان بی آنكه با مشكلی مواجه شوند، بدون ترس و واهمه، بدون لكنت زبان حقوق خود را از فرادستان استیفا می كنند. جامعه أی كه احقاق حق در آن نیازمند پارتی و رابطه و واسطه و امثال آن است، جامعه أی بیمار است. امكان دادخواهی عادلانه از جمله ویژگی های یك جامعه سالم است. این روایت از جمله لوازم دو صفت امنیت و عدالت است .

 جامعه أی كه ضعفای آن نتوانند از اقویای آن شكایت كنند و اگر شكایت كنند امید رسیدگی عادلانه نداشته باشند، چنین جامعه أی نه دینی است نه محترم. در جامعه مطلوب امام صادق (ع) فرودستان جامعه در دادخواهی خود زبانشان به لكنت و نفسشان به شماره نمی افتد. در چنین جامعه أی زور حاكم نیست. عدالت و قانون و رحمت حاكم است.


نوشته شده توسط نقطه چین..... در سه شنبه 5 اردیبهشت 1385 و ساعت 11:04 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ طرحهای شرکت SOM در برنامه ریزی شهری+ برنامه حمل و نقل شهری سازمان ملل متحد+ khabarhay kelaaaaaaas+ درد دل بچه ها+ خسته کار نباشین !!!+ نخستین درود+ من از اسلام شما بدم می آید!!!؟؟؟+ لطیفه های بی نمک+ چرا ...؟+ + به بهانه آخرین جمعه سال+ یه روز سرد !!!!!!!+ آیا میدانید: + آشنایی با واحدهای ترم۴ کارشناسی شهرسازی + ۱+۱۲ نکته مهم در عشق و زندگی ( زندگی و عشق )

صفحات: